جریان سنج لاگرانژی

جریان سنج لاگرانژی

معرفی محصول

 امروزه پژوهش و مطالعه در رابطه با پیش‌بینی امواج دریا و جریان‌های ساحلی، جزر و مد، گردش ترموکلاین، استفاده از اطلاعات در طراحی موج‌شکن‌ها و سکوهای دریایی، و همچنین توسعه فناوری پایگاه‌های ثابت و متحرک زیرسطحی، دریافت انرژی از دریا و حفاظت از محیط‌زیست اهمیت زیادی دارد. در همه موارد فوق به داده‌های میدانی نیازمندیم.

در این راستا بویه جریان‌سنج لاگرانژی که توسط شرکت دریا نقشه برای اولین بار در ایران طراحی و ساخته‌شده است، کمک مؤثری به جمع‌آوری داده‌های دریایی ازجمله تعیین جهت و سرعت جریان‌های دریایی، اندازه‌گیری میزان شوری، دما، PH می‌نماید. همچنین داده‌برداری توسط این بویه بر اساس جریان‌های آبی عاری از اثر نیروی باد جمع‌آوری می‌شود.

تیغه‌های سکان‌دار و وزنه تعادل طراحی‌شده به‌طور مؤثری بویه را تحت تأثیر جریان‌های آب در عمق معین حرکت می‌دهد. این بویه قابلیت اضافه کردن حس‌گرهای PH/EC و سیستم تعیین موقعیت ماهواره‌ای را دارد.

تیغه سکان شماره 1 به ارتفاع 30Cm جهت جریان سنجی در آب‌های کم‌عمق ساحلی و تیغه سکان شماره 2 به ارتفاع 70Cm به‌منظور جریان سنجی در عمق 1 متر تعبیه‌شده و قابلیت جابه‌جایی دارد.

ازآنجاکه جریان‌های دریایی و رودخانه‌ای به نحوی است که سرعت جریان در عمق آن‌ها بیشتر است بدین منظور می‌توان با افزایش طول سیم، بالچه را دقیقاً در عمق موردنظر قرارداد تا جریان‌های زیرآبی را به‌طور مؤثر و دقیق اندازه‌گیری کند.

این دستگاه برای اولین بار در کشور توسط متخصصین شرکت دریا نقشه ساخت و بومی‌سازی شده و آماده ارائه می‌باشد.

مشخصات فنی

منبع تغذیه

باطری
وزن5Kg
شناوری8Kg

سیستم جمع آوری اطلاعات به صورت خودکار بدون نیاز به کابل

بازه زمانی قابل تنظیم از 1 ثانیه تا 10 دقیقه

جنس بدنه

پلگسی گلس وPT

تیغه سکان

30Cm /  70Cm

باطری داخلی

12v@5400Ma

نوع باطری

LITHIUM ION

بخش ارسالگر اطلاعات

GPRS

کاتالوگ محصول